Get Adobe Flash player


Ogłoszenia Duszpasterskie

JUBILEUSZOWY

ROK MIŁOSIERDZIA


9. Niedziela Zwykła –  Rok C

29 maja 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Ze smutkiem obserwujemy, że doświadczenie przebaczenia w naszej kulturze staje się coraz rzadsze. Niekiedy wydaje się nawet, iż znika już samo słowo przebaczenie. Jednak bez świadectwa przebaczenia pozostaje nam życie bezowocne i jałowe, jakbyśmy żyli w miejscu opuszczonym i smutnym” (MV 10).

Wyciągnięta dłoń i serce skłonne do dalszej miłości to konkretne znaki tego, że liczy się dla nas przede wszystkim bliźni, a nie jego czyny. To nie słabości decydują o relacji, ale wspólnie przeżyte chwile.


 • W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa / Światowy Dzień Modlitwy o uświęcenie Kapłanów i diecezjalne święto patronujące Diecezjalnemu Oremus/
 • We wtorek święto Nawiedzenia NMP,  w sobotę Niepolanego Serca NMP
 • W tym tygodniu I czwartek, piątek  i sobota miesiąca
 • W sobotę od  9 . 3o  Odwiedziny Chorych
 • Kolekta 5 czerwca na Seminarium Duchowne w Opolu zaś do puszek na Opatrzność w Warszawie
 • W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.  Błogosławieństwo  wianków
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
 • Spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich w Głębinowie. W sobotę 18 czerwca o godz. 10. oo w Głębinowie dla dekanatów Głuchołazy, Nysa, Otmuchów i Paczków.
 • Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców na Górę św. Anny. W sobotę 4 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się 4. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców. Rozpoczęcie o godz. 14.00 rejestracją grup. Od 14.30 okazja do spowiedzi. O 15. oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i po nie Msza Święta w Bazylice św. Anny. Po Mszy św. zaplanowano rodzinne świętowanie przed Domem Pielgrzyma.
 • Święto Dziękczynienia ze zbiórką na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. W niedzielę, 5 czerwca 2016 r., w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
 • W sobotę 11 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów Oremus. O godz. 17.oo rozpoczną ją śpiewy i świadectwa. W programie także: słowo Sióstr za Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik, uroczyste przekazanie relikwii św. Faustyny Kowalskiej oraz Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Bogacki Piotr, stanu wolnego, Stary Paczków 97A

Woźniak Milena, stanu wolnego, Kamienica 1D                                     zap. III


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej –  Rok C

22 maja 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Pokusa żądania tylko i zawsze sprawiedliwości sprawiła, że zapomnieliśmy, iż jest to tylko pierwszy krok, konieczny i nieodzowny, ale Kościół potrzebuje sięgać wyżej, aby osiągnąć cel bardziej wzniosły i bardziej znaczący” (MV 10).

Ze sprawiedliwości słusznie należą się: godziwa płaca, niezbywalne prawa, itd. Ale też sprawiedliwość podpowiada, że za grzech i zaniedbanie należy się kara. Dlatego „sięgamy wyżej”, bo opierając się tylko na sprawiedliwości musielibyśmy stwierdzić, że niejedno życie to jedna wielka porażka. Bóg widzi inaczej.


 • Dziś kończy się okres przyjmowania komunii wielkanocnej
 • W czwartek Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy. Przez tydzień tradycyjne procesje eucharystyczne wokół  kościoła
 • We wtorek NMP Wspomożenia Wiernych jest t światowy dzień modlitwy za kościół w Chinach
 • We  czwartek dzień Matki
 • Na piątek oktawy jest dyspensa od piątkowego postu
 • Święto Dziękczynienia ze zbiórką na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. W niedzielę, 5 czerwca 2016 r., w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
 • Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów „Oremus” na Górę św. Anny. W sobotę 11 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów Oremus. O godz. 17.00 rozpoczną ją śpiewy i świadectwa. W programie także: słowo Sióstr za Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik, uroczyste przekazanie relikwii św. Faustyny Kowalskiej oraz Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai. Liturgię uświetni muzycznie chór żeński Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Żorach, który po zakończonej liturgii wykona także utwór Stabat Mater.
 • Kolekta Dziś na Światowe Dni Młodzieży 450,-
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny  i  Mały Gość Niedzielny
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Bogacki Piotr, stanu wolnego, Stary Paczków 97A

Woźniak Milena, stanu wolnego, Kamienica 1D                                     zap. II