Rok

19 lutego 2017 r.

Adoracja Najświętszego Sakramentu 26 02 2017

12. oo                       Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

12. oo  -  13. oo         Rodziny parafii 1 - 59 i Róża Różańcowa Matki Boskiej Fatimskiej

13. oo  -  14. oo         Rodziny Parafii 60 - 113 i Róża Różańcowa Św. Jana Pawła II i św.  Ojca Pio

14. oo  -  15. oo         Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne oraz rodziny parafii

15. oo -   16. oo         Godzina Miłosierdzia i przebłagania za grzechy parafii

16. oo                        Uroczyste zakończenie

• Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny
  • Zapisy na pielgrzymkę do Bawarii do 15 marca 2017. Termin 2 lipca - 8 lipca 2017. Koszt 1590,-

6. Niedziela Zwykła – Rok A

12 lutego 2017 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Jesteśmy wezwani, aby celebrować miłosierdzie. Ileż bogactwa jest obecne w modlitwie Kościoła, kiedy przyzywa Boga jako miłosiernego Ojca! W liturgii miłosierdzie jest nie tylko wielokrotnie przywoływane, ale jest rzeczywiście przyjmowane i przeżywane” (MM 5).

Wiele razy zżymamy się na funkcjonujące we współczesnej kulturze stereotypy, ale jest jeden, który sprawdza się w kontekście liturgii: „Jeśli coś nie działa, to nie jest prawdziwe”. Przychodzimy do kościoła i odkrywamy, że Bóg naprawdę działa, a miłosierdzie to Coś znacznie większego, niż tylko poprawiająca samopoczucie teoria.

• Dziś kolekta na światło. Bóg zapłać za ofiarę
  • We wtorek św. Cyryla i Metodego patronów Europy