Get Adobe Flash player


Kwiecień 2017
23
Niedziela
uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
BuaXua Calendar

Ogłoszenia Duszpasterskie

Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego


2 Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – Rok A

23 kwietnia 2017 r.


Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Jest moim gorącym pragnieniem, aby Słowo Boże było coraz bardziej czczone, znane i upowszechnione, aby poprzez nie można było lepiej zrozumieć tajemnicę miłości, która wypływa z tego źródła miłosierdzia” (MM 7).

Co jest dla Ciebie łatwiejsze – otworzyć Biblię i ją czytać, czy pójść na nabożeństwo? Lubimy opowiadać Bogu o naszych potrzebach, a czy mamy ochotę usłyszeć o potrzebach Bożego serca?

 • Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i tydzień miłosierdzia
 • Kolekta dziś na Caritas diecezji
 • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - można zyskać odpust zupełny
 • W poniedziałek uroczystość św.  Wojciecha - głównego patrona Polski
 • We wtorek św. Marka ewangelisty, w sobotę św.  Katarzyny ze Sienny patronki Europy
 • W Jemielnicy w niedzielę 30 kwietnia Diecezjalne czuwanie dla młodzieży
 • Dla Młodzieży także u sióstr Józefinek w Paczkowie czuwanie modlitewne w sobotę od 15 3o
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny z filmem religijnym Zmartwychwstały jest także MGN
 • w środę dla dzieci komunijnych próba a dla bierzmowanych w Trzeboszowicach w czwartek spotkanie
 • Wsparcie materialne dla Syrii w Niedzielę Miłosierdzia. Ważna dodatkowa informacja! W nawiązaniu do wielokrotnych wezwań Ojca Świętego Franciszka o zwrócenie uwagi na cierpiących braci w pogrążonej wojną Syrii, decyzją Księży Biskupów, zgromadzonych podczas 375. Zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, podczas tegorocznej Niedzieli Miłosierdzia w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek. Ofiary w ten sposób zebrane przekazane będą za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu, przede wszystkim w zrównanym z ziemią Aleppo. Złożone przez wiernych ofiary należy wpłacić na konto Caritas Diecezji Opolskiej Bank Pekao S.A. I O. Opole: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem Aleppo.
 • Dzień Otwartych Drzwi w opolskim seminarium. Jedną z propozycji na budzenie powołań jest udział w Dniu Otwartych Drzwi w seminarium. Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi organizowany przez kleryków naszego seminarium duchownego w Opolu, który będzie miał miejsce w sobotę 29 kwietnia od godziny 9:oo. W programie m.in. możliwość zwiedzenia seminarium, spotkania się z klerykami, koncert zespołu seminaryjnego oraz inne atrakcje.