Get Adobe Flash player


Ogłoszenia Duszpasterskie

JUBILEUSZOWY

ROK MIŁOSIERDZIA

13. Niedziela Zwykła –  Rok C

26 czerwca 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Trzeba odkryć na nowo wartość ciszy, aby móc medytować nad słowem, które jest do nas zwrócone. W ten sposób możliwa jest kontemplacja miłosierdzia Boga i przyjęcie go jako własnego stylu życia” (MV 13).

Łąka, las, góry, plaża – wakacje dostarczają nam sporo okazji do spacerów, w których nie będziemy nerwowo analizowali co jeszcze w danym tygodniu mamy do zrobienia, ale wejdziemy w niezgłębioną przestrzeń ciszy. Nie uciekajmy z niej.

 • W poniedziałek u ojców Redemptorystów w Paczkowie odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy suma o godz. 18. oo
 • W tym tygodniu przypada Uroczystość Św.  Apostołów Piotra i Pawła /kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej - Świętopietrze/
 • We wtorek przypada 44 rocznica ustanowienia diecezji opolskiej
 • W czwartek 10 rocznica śmierci ks. proboszcza Michała Antoniaka. Msza od Róź Różańcowych
 • W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca
 • Odwiedziny Chorych w sobotę od 9. 3o
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
 • Piesza pielgrzymka na Jasną Górę 14 - 20 sierpnia. Zapisy w Paczkowie. Koszt znaczka 30,-

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kaleta Kamil, stanu wolnego, Wilamowa 17

Knapik Daria, stanu wolnego, Piekary Śląskie                               zap. III12. Niedziela Zwykła –  Rok C

19 czerwca 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Język Kościoła i jego gesty muszą przekazywać miłosierdzie, aby przeniknąć do serca ludzi i natchnąć ich do odnalezienia drogi powrotu do Ojca. Pierwszą prawdą Kościoła jest miłość Chrystusa” (MV 12).

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży i wielu martwi się, na ile uda się porozumieć z pielgrzymami, którzy przyjadą do nas z całego świata. A może papież specjalnie wybrał temat miłosierdzia, aby proste, pełne czułości gesty, były w tych dniach „językiem”, który wszyscy zrozumieją?

 • W tym tygodniu NMP Opolskiej. Rocznica koronacji obrazu przez Św. Jana Pawła II na Górze św. Anny
 • W czwartek Dzień Ojca
 • We wtorek w Wilamowej o 16 3o egzamin kandydatów do bierzmowania klas II i I gimnazjum i czwartek po mszy wieczornej w Starym Paczkowie taki sam egzamin
 • W  piątek będziemy gościć Neoprezbitera Ks. Pawła Chylę z Niemodlina z błogosławieństwem Prymicyjnym
 • Do puszki na Świątynię Opatrzności w Warszawie złożono 200,-
 • Dziś do puszki zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kaleta Kamil, stanu wolnego, Wilamowa 17

Knapik Daria, stanu wolnego, Piekary Śląskie                            zap. II
11. Niedziela Zwykła –  Rok C

12 czerwca 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„W naszych czasach, w których Kościół jest zaangażowany w nową ewangelizację, temat miłosierdzia musi być na nowo przedstawiany z nowym entuzjazmem i poprzez odnowioną działalność duszpasterską. Ma to kluczowe znaczenie dla Kościoła oraz dla wiarygodności jego przesłania, aby on sam żył i świadczył o nim miłosierdziem” (MV 12).

Gdy słyszymy słowo „caritas”, to mogą przychodzić nam na myśl różne rodzaje charytatywnego zaangażowania. Czy jesteśmy gotowi wyjść z utartych schematów? Jak możemy odnowić sposoby okazywania miłosierdzia?

 • W poniedziałek w Wilamowej o 18. oo  nabożeństwo fatimskie z procesją
 • Kolekta 5 czerwca na Seminarium Duchowne w Opolu wyniosła 380,-
 • Dziś  do puszki na Świątynię Opatrzności w Warszawie
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny/

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kaleta Kamil, stanu wolnego, Wilamowa 17

Knapik Daria, stanu wolnego, Piekary Śląskie                            zap. I10. Niedziela Zwykła –  Rok C

5 czerwca 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Misją Kościoła jest głoszenie miłosierdzia Boga, bijącego serca Ewangelii, aby w ten sposób dotrzeć do serca i umysłu każdego człowieka. Oblubienica Chrystusa przyswaja sobie postawę Syna Bożego, który wszystkim wychodzi naprzeciw, nie pomijając nikogo” (MV 12).

Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele osób myśli, że już na nic nie zasługuje. Miłosierdzie nie jest sprawą drugorzędną, którą powinniśmy się zająć, gdy uporamy się z poukładaniem tego świata. Kto zaczyna od miłosierdzia, kończy na zbawieniu.

 • W tygodniu przypadają: Św.  Jadwigi królowej /wtorek/ , bł. Bogumiła /piątek/ Św. Barnaby apostoła /sobota/
 • Kolekta 5 czerwca na Seminarium Duchowne w Opolu zaś do puszek na świątynię Opatrzności w Warszawie
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
 • Spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich w Głębinowie. W sobotę 18 czerwca o godz. 10. oo w Głębinowie dla dekanatów Głuchołazy, Nysa, Otmuchów i Paczków.

9. Niedziela Zwykła –  Rok C

29 maja 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Ze smutkiem obserwujemy, że doświadczenie przebaczenia w naszej kulturze staje się coraz rzadsze. Niekiedy wydaje się nawet, iż znika już samo słowo przebaczenie. Jednak bez świadectwa przebaczenia pozostaje nam życie bezowocne i jałowe, jakbyśmy żyli w miejscu opuszczonym i smutnym” (MV 10).

Wyciągnięta dłoń i serce skłonne do dalszej miłości to konkretne znaki tego, że liczy się dla nas przede wszystkim bliźni, a nie jego czyny. To nie słabości decydują o relacji, ale wspólnie przeżyte chwile.


 • W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa / Światowy Dzień Modlitwy o uświęcenie Kapłanów i diecezjalne święto patronujące Diecezjalnemu Oremus/
 • We wtorek święto Nawiedzenia NMP,  w sobotę Niepolanego Serca NMP
 • W tym tygodniu I czwartek, piątek  i sobota miesiąca
 • W sobotę od  9 . 3o  Odwiedziny Chorych
 • Kolekta 5 czerwca na Seminarium Duchowne w Opolu zaś do puszek na Opatrzność w Warszawie
 • W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała.  Błogosławieństwo  wianków
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
 • Spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich w Głębinowie. W sobotę 18 czerwca o godz. 10. oo w Głębinowie dla dekanatów Głuchołazy, Nysa, Otmuchów i Paczków.
 • Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców na Górę św. Anny. W sobotę 4 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się 4. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców. Rozpoczęcie o godz. 14.00 rejestracją grup. Od 14.30 okazja do spowiedzi. O 15. oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i po nie Msza Święta w Bazylice św. Anny. Po Mszy św. zaplanowano rodzinne świętowanie przed Domem Pielgrzyma.
 • Święto Dziękczynienia ze zbiórką na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. W niedzielę, 5 czerwca 2016 r., w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.
 • W sobotę 11 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów Oremus. O godz. 17.oo rozpoczną ją śpiewy i świadectwa. W programie także: słowo Sióstr za Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik, uroczyste przekazanie relikwii św. Faustyny Kowalskiej oraz Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai.


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Bogacki Piotr, stanu wolnego, Stary Paczków 97A

Woźniak Milena, stanu wolnego, Kamienica 1D                                     zap. III