JUBILEUSZOWY

18. Niedziela Zwykła –  Rok C

31 lipca 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„To piękne, że codzienna modlitwa Kościoła zaczyna się od słów: «Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu, Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu». Pomoc, której wzywamy, jest już pierwszym krokiem miłosierdzia Bożego w naszą stronę” (MV 14).

Chrystus jest podobny do ratownika siedzącego na wieżyczce przy akwenie wodnym. Bacznym okiem obserwuje taflę wody, po której pływamy w codzienności. Gdy tylko zawołamy „ratunku!”, zanurza się w naszej sprawy, aby nas wydobyć.

• Apel Biskupa Opolskiego o pomoc dla poszkodowanych wskutek anomalii pogodowych. na terenie naszej diecezji i o zorganizowanie  zbiórki przed kościołem w niedzielę 7 sierpnia.

• W tym tygodniu w sobotę  Przemienienie Pańskie czwartek  Św.  Jana Vianeya patrona Proboszczów
  • Odpust Porcjunkuli MB Anielskiej W Asyżu. /we wszystkich kościach parafialnych 2 sierpnia. w diec. Opolskiej za zezwolenie ks. biskupa niedziela 31 lipca albo 7 sierpnia. warunki: Iść do Spowiedzi, przyjąć Komunię św. w ten dzień, nawiedzić kościół parafialny, odmówić modlitwę  Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa na intencje Ojca św. wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego.
  • w tym tygodniu:  I Czwartek I Piątek i I Sobota miesiąca
  • W SOBOTĘ OD  9. 30 ODWIEDZINY CHORYCH W CAŁEJ PARAFII
  • Kolekta za tydzień na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne. A  do puszki na ofiary kataklizmów w Polsce
  • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
  • Podpisy poparcia dla Inicjatywy Ustawodawczej Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę.
  • 40 jubileuszowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę 14 - 20 sierpnia. Hasło "Od źródeł Chrztu i Miłosierdzia do nowego życia". Zapisy w Paczkowie. Koszt znaczka 30,-

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Jopek Michał, kawaler Stary Paczków 93

Salachna Sylwia, panna, Paczków, Poniatowskiego 1/4   zap. III

17. Niedziela Zwykła –  Rok C

24 lipca 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„W miłosierdziu mamy dowód, jak Bóg kocha. On daje całego siebie, zawsze, za darmo i nie prosząc o nic w zamian. Przychodzi nam z pomocą, kiedy Go wzywamy” (MV 14).

Boimy się bezinteresowności i hojności Boga. Co jeśli włączy się w nas zuchwałość? Przypomnijmy sobie przypowieść o siewcy, ile ziaren się marnuje? Bóg nie przestaje siać, bo kocha, a nie kalkuluje.

• 28-31 ŚDM w Krakowie i Częstochowie. od niedzieli dekorujemy domy na przyjazd ojca św. Franciszka
  • W Paczkowie są jeszcz wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy na spotkanie z pap. Franciszkiem
  • w tym tyg.: wt. Św Anny, pn. Św.  Jakuba i Św. Krzysztofa, śr. Św.Joachima, pt. Św. Marty
  • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny