Get Adobe Flash player


Luty 2018
22
Czwartek
święto Katedry św. Piotra, Apostoła
BuaXua Calendar

Ogłoszenia Duszpasterskie

Rok św. Józefa

OBLUBIEŃCA NMP

6. Niedziela Zwykła – Rok B

11 lutego 2018 r.

Nauczanie papieskie o Duchu Świętym

„Jezus zapowiada Jego przyjście jako „innego Pocieszyciela”, który będąc Duchem Prawdy doprowadzi Apostołów i Kościół „do całej prawdy” (J 16, 13). Dokona się to na mocy szczególnej komunii pomiędzy Nim a Chrystusem: „z mojego weźmie i wam objawi” (J 16, 14). Komunia ta ma swoje ostateczne źródło w Ojcu: Pochodząc od Ojca, Duch Święty jest posłany od Ojca. Duch Święty naprzód został posłany jako dar dla Syna, który stał się człowiekiem, aby wypełnić zapowiedzi mesjańskie. Po „odejściu” Chrystusa-Syna, według tekstu Janowego, Duch Święty „przyjdzie” bezpośrednio w nowej misji, aby dopełnić dzieła Syna” (św. Jan Paweł II).

 • Adoracja przed Wielkim Postem
 • Zgodnie ze zwyczajem dziś,  w poniedziałek i we wtorek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkim Postem.
 • W środę środa Popielcowa przygotowująca do obchodu misterium paschalnego. poświęcenie i posypanie głów popiołem
 • Wiernych obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy
 • Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu
 • od środy popopielcowej przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty
 • nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali
 • W niedzielę 11 lutego br. rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tym roku w nawiązaniu do 100. Rocznicy odzyskania niepodległości tematem przewodnim inicjatyw trzeźw ościowych są słowa: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 • Prasa Katolicka: Gość Niedzielny 5,-
 • St. Paczków w sobotę 17.02. 2018 Zbiórka Rady na Sprzątanie i cele remontowe w parafii


5. Niedziela Zwykła – Rok B

4 lutego 2018 r.


Nauczanie papieskie o Duchu Świętym

„Zjednoczenie Chrystusa z Duchem Świętym, którego jest On w pełni świadom, wyrażę się w „rozradowaniu” (Łk 10,21) i w ten sposób jego ukryte Źródło staje się poniekąd „odczuwalne”. Jest to szczególne objawienie i wyniesienie właściwe Synowi Człowieczemu, Chrystusowi - Mesjaszowi, którego człowieczeństwo przynależy do Osoby Syna Bożego, pozostającego w istotowej jedności Bóstwa z Duchem Świętym” (św. Jan Paweł II).


Wilamowa 11.02. 2018

Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

10. 15 – 11. 3o           Parafianie z Książa i  dzieci i mężczyźni,

11. 3o – 12. 3o          Róża Różańcowa Św. Faustyny

12. 3o – 13. oo         Kobiety i kandydaci do bierzmowania

 

Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

12. oo  -  13. oo           Rodziny parafii 1 - 59 i Róża Różańcowa Matki Boskiej Fatimskiej

13. oo  -  14. oo           Rodziny Parafii 60 - 113 i Róża Różańcowa Św. Jana Pawła II i św.  Ojca Pio

14. oo  -  15. oo           Kandydaci do bierzmowania i dzieci    rocznicy komunii oraz rodziny parafii

15. oo -   16. oo           Godzina Miłosierdzia i przebłagania za        grzechy parafii

16. oo                           Uroczyste zakończenie


 • Wspomnienie św.  Agaty /poniedziałek - błogosławieństwo chleba i wody/
 • Kolekta na WMSD w Opolu i inne instytucje diecezjalne
 • Prasa Katolicka: Gość Niedzielny 5,-