Maj 2017

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Rok A

28 maja 2017 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Sakrament Pojednania musi ponownie odnaleźć swoje centralne miejsce w życiu chrześcijańskim. Dlatego potrzebni są kapłani, którzy poświęcają swoje życie ‘posłudze jednania’, tak aby wszyscy mieli możliwość doświadczenia wyzwalającej mocy przebaczenia” (MM 11).

Czy korzystam z możliwości spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty? Ile wysiłku wkładam w to, aby to spotkanie było częste, szczere i miało realny wpływ na moją codzienność?

• Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,  za tydzień Zesłanie Ducha Świętego.
  • W tygodniu: /śr/ Nawiedzenie NMP, /pon / Św. Urszuli Ledóchowskiej, /czw/ św.  Justyna
  • W czwartek dzień Dziecka  Msza św.  w intencji Dzieci w parafii ze specjalnym błogosławieństwem
  • w sobotę w Opolu o 10. oo w Katedrze  święcenia Kapłańskie
  • w sobotę w Wilamowej jubileuszowa Msza św.  o 14. oo w 70 lecie OSP Wilamowa
  • W tygodniu I czwartek, piątej i sobota miesiąca
  • W sobotę od 9. 3o Odwiedziny Chorych
  • W piątek spowiedź pierwszopiątkowa /dzieci pierwszokomunijne/
  • Dziś kolekta jak jałmużna postna z całego roku za tydzień na świątynię Opatrzności w Warszawie
  • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny  i MGN
  • Pielgrzymka do Gniezna  4 - 6 lipca 2017

6. Niedziela Wielkanocna – Rok A

21 maja 2017 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Nie ma takiego prawa czy przykazania, które mogłoby przeszkodzić Bogu we wzięciu ponownie w ramiona syna, który powraca do Niego, uznając swój błąd, ale i postanawiając, że zaczyna od nowa. Zatrzymanie się jedynie na prawie byłoby równoznaczne ze zniweczeniem wiary i Bożego miłosierdzia” (MM 11).

Nie będziemy zdolni do miłosierdzia, gdy będziemy się koncentrować na uczynkach bliźniego, zapominając o jego tożsamości (kim jest w oczach Boga).

• Od piątku Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego
  • Za tydzień 28 .05 kolekta jak jałmużna postna z całego roku /za korzystanie z dyspensy /
  • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
  • Pielgrzymka autokarowa do Gniezna i okolic w terminie 4 - 6 lipca /wtorek-czwartek/

koszt około 350,- Gniezno, Biskupin, Mogilno, Strzelno, Kruszwica, Pola Lednickie, Ostrów Lednicki.