Get Adobe Flash player


Wrzesień 2017
BuaXua Calendar

Ogłoszenia Duszpasterskie

Rok św. Brata

Alberta Chmielowskiego

24. Niedziela Zwykła – Rok A

17 września 2017 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Dzisiaj całe populacje cierpią z powodu głodu i pragnienia, a ile niepokoju budzą obrazy dzieci, które nie mają nic do jedzenia” (MM 18).

Kiedy ostatnio byłeś głodny? Kiedy z utęsknieniem czekałeś na dzień, w którym będziesz mógł zjeść pełnowartościowy posiłek? Zdaje się, że dobre jedzenie stało się dla wielu „chlebem powszednim”, a przecież nie brakuje tych, którzy czekają na to, aż się z nimi podzielimy (nie tylko w Afryce).


  • W tygodniu: św.  Stanisława Kostki /pon/ św.  Mateusza /czw/ św.  Ojca Pio /sob/
  • Kolekta za tydzień 24 września 2017 będzie na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych
  • Tylko -  Stary Paczków Podsumowanie Dożynek:
  • Podziękowanie: p. Sołtys, Radzie Parafialnej  i Radzie Sołeckiej, p. Robertowi, Woluntariuszom pomocy przy logistyce placu, obsłudze sprzętu, dzieciom z Przedszkola,
  • Osobom,  które upiekły ciasto, podarowały ziemniaki i pracę, inne dary kulinarne, swój czas i siły do pomocy przy obsłudze, za każda złotówkę na rzecz swojego ołtarza parafialnego

  • Otwarty jest kalendarz intencji na przyszły rok.
  • W sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Zakopanego: wyjazd o 3. 3o z Paczkowa, 3. 35 Stary Paczków 3. 4o Wilamowa
  • Narodowa pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. W sobotę 4 listopada na Jasnej Górze odbędzie się narodowa pielgrzymka mężczyzn pod hasłem: „Męskie oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u tronu Królowej”. W programie: 10.00 – Męskie uwielbienie, sala Ojca Kordeckiego; 10.30 – Wykład - J. Pulikowski;11.15 – Męskie uwielbienie; 11.30 – Wykład - M. Guzewicz; 12.15 – Przerwa 12:30 – Wykład - Stanisław Sławiński; 13:20 – Przerwa + czas na posiłek, spowiedź, zwiedzanie; 15.00 – Msza w Bazylice (abp Stanisław Gądecki); 16.45 – Zawierzenie w Bazylice (bp Grzegorz Ryś); 17.45 – Rozesłanie.
  • Za prośbą p. Dyrektor Szkoły z Trzeboszowic zapraszam i zachęcam do udziału w Szkolnym Festynie Rodzinnym 23 września 2017 od 14. 3o