ROK

23. Niedziela Zwykła –  Rok B

6 września 2015 r.

Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Osoba konsekrowana doświadcza prawdy Boga-Miłości i to doświadczenie jest tym bardziej bezpośrednie i głębokie, im bardziej pragnie ona trwać pod Krzyżem Chrystusa” (VC 23).

Bez telewizora? Wielu ludzi dziwi się, jak osoby zakonne mogą żyć nie mając w pokoju telewizora. Wiele osób zakonnych dziwi się, jak rodziny koncentrują swoje życie tak bardzo wokół telewizora, że zapominają o wspólnej modlitwie. Radykalizm osób konsekrowanych służy nam wszystkim.

1. Dziś kolekta na potrzeby Seminarium i innych instytucji diecezjalnych
  2. Za tydzień Nabożeństwo Fatimskie w Wilamowej
  3. We wtorek święto Narodzenia NMP. Tradycyjne błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion
  4. Na Górze Św.  Anny 10 - 13  września  Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi
  5. W przyszłą niedzielę kolekta na światło. Także do puszki na wydział teologiczny w Opolu
  6. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. I gimnazjum (z rodzicami)
  7. W czwartek po Mszy katecheza dla bierzmowanych kl. III gimnazjum
  8. Czytajmy prasę  katolicką:  Gość Niedzielny /artykuł o naszej parafii i jubileuszu/  i Mały Gość Niedzielny
  9. W sprzedaży Kalendarze Poradniki Rolnicze 25,- i kalendarze misjonarzy Oblatów 5,-
  10. Od przyszłego tygodnia  otwarty kalendarz z intencjami na przyszły rok. Nie zapisuje w niedzielę
  11. Pielgrzymi do Zakopanego proszę o zaliczkę 20,- na ubezpieczenie i uzupełnienie danych
  12. Pielgrzymka do Ziemi Świętej do 20 września I rata wpłaty i dane z numerem paszportu

21. Niedziela Zwykła –  Rok B

23 sierpnia 2015 r.

Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Uczniowie są wezwani do kontemplacji Jezusa wywyższonego na Krzyżu, z którego Słowo zrodzone z milczenia, przez swoje milczenie i osamotnienie, proroczo ogłasza absolutną transcendencję Boga wobec wszystkich dóbr stworzonych” (VC 23).

Nie trzeba wielu słów, aby wymownie pokazywać, że jest Ktoś większy od każdego problemu, każdej troski, każdego pytania bez odpowiedzi. Módlmy się za osoby konsekrowane, aby wytrwale kontemplowały Jezusa i przez to stawały się coraz bardziej wiarygodnymi świadkami.

1. W poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła
  2. W środę uroczystość NMP Częstochowskiej
  3. Prasa Katolicka:  Gość Niedzielny
  4. za tydzień uroczystość Jubileuszowa w Starym Paczkowie. Suma o 12. oo