Get Adobe Flash player


Ogłoszenia Duszpasterskie

  ROK

ŻYCIA KONSEKROWANEGO


14. Niedziela Zwykła –  Rok B

5 lipca 2015 r.

Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Duch Święty każe osobom konsekrowanym służyć braciom zgodnie z ich własnym sposobem życia, zaś kształtując odpowiednio charyzmaty poszczególnych Instytutów, wskazuje im konkretne zadania, stosownie do potrzeb Kościoła i świata” (VC 19).

Na pierwszy rzut oka wszystkie siostry to siostry, a mnisi to mnisi. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej to odkrywamy, że każde zgromadzenie to inny świat. Niepowtarzalność poszczególnych charyzmatów jest szczególnym bogactwem Kościoła, jako wspólnoty pojednanej różnorodności.

 1. Kolekta dziś na Seminarium w Opolu
 2. W poniedziałek święto patronalne Apostolstwa Chorych
 3. Prasa Katolicka:  Gość Niedzielny
 4. 19 lipca w Starym Paczkowie Koncert muzyki poważnej o godz. 17. oo
 5. W piątek Św. Benedykta opata patrona Europy


13  Niedziela Zwykła –  Rok B

28 czerwca 2015 r.

 Refleksja

„Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi”.

Wiele cierpkich słów wypowiadają rodzice i dziadkowie o dzisiejszej młodzieży. To przecież nie do pomyślenia, żeby nie czuć potrzeby pójścia w niedzielę do kościoła. Kto to widział, aby tak lekceważyć piątek, nie rozumiejąc potrzeby postu! Ile jeszcze upłynie łez zanim młodzi zmądrzeją? Czy kiedykolwiek to nastąpi? Co się stanie z naszym światem, gdy oni będą w naszym wieku? Nie brakuje pesymizmu w patrzeniu na młodzież. Zmiany kulturowe tak bardzo przyspieszyły, że to, co przez pokolenia było niezmienne, dzisiaj wydaje się wyjęte z lamusa, przestarzałe.

„Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi” – Jezus nie chce, abyśmy popadali w rozpacz. Sen to nie koniec, ale pewien etap. Ze snu można się obudzić. Czy więc my, którzy chodzimy do kościoła i staramy się być przyjaciółmi Boga, jesteśmy w stanie obudzić tych, którzy zasnęli? Nie! Tylko Jezus jest w stanie ożywić, to co ospałe i zawołać z mocą: „Talitha kum!” – „Dziewczynko, mówię ci, wstań!”.

Co my możemy zrobić, aby ludzie młodzi usłyszeli te słowa Chrystusa? Wołać o Ducha Świętego. Nie tyle o pobożność, roztropność, mądrość, umiejętność, które On przynosi, ale o Niego samego. Papież Franciszek mówi do nas: „Dla ewangelizacji konieczne jest otwarcie się po raz kolejny na perspektywę Ducha Bożego, nie obawiając się, czego od nas zażąda i dokąd nas doprowadzi. Powierzmy się Jemu! On nas uzdolni do przeżywania i świadczenia naszej wiary i oświeci serca tych, których spotykamy”.

 


Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Człowiek, którego moc Ducha Świętego prowadzi stopniowo do pełnego upodobnienia do Chrystusa, nosi w sobie odblask niedostępnego światła Bożego piękna, a w swej ziemskiej pielgrzymce dąży do niewyczerpanego Źródła światłości.” (VC 19).

Przedmioty pokryte substancją fluorescencyjną potrafią jak gąbka chłonąć światło, by później w ciemności przez pewien czas świecić. Podobnie jest z osobami konsekrowanymi. Przez przebywanie w czułej bliskości Pana, czerpią z Jego tajemniczego blasku niesamowitą siłę, by być „światłem świata”.

Ogłoszenia:

 1. W poniedziałek uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej /świętopietrze/. Za tydzień na potrzeby Seminarium w Opolu
 2. W tym tygodniu I  piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi
 3. W sobotę od 9. 3o  Odwiedziny chorych
 4. We wtorek jedziemy na pielgrzymkę. Zastępować mnie będzie ks. proboszcz z Trzeboszowic. Proszę zwrócić uwagę na godziny Mszy św..
 5. Prasa Katolicka:  Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny
 6. 19 lipca w Starym Paczkowie Koncert muzyki poważnej o godz. 17. oo
 7. 30 sierpnia w starym Paczkowie jubileusz 70 lecia przybycia mieszkańców do Starego Paczkowa. Będzie z nami się modlić ks. Biskup Ordynariusz, i wielu gości. Przygotowania ruszyły w naszej wiosce