Listopad 2017

32. Niedziela Zwykła – Rok A

12 listopada 2017 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Społeczny charakter miłosierdzia wymaga, aby nie pozostawać biernymi i odpędzić obojętność i hipokryzję, aby plany i projekty nie pozostały martwą literą” (MM 19).

Zbliża się koniec roku, a wraz z nim różne podsumowania. Czy Miłosierdzie da się ubrać w statystykę?

• W tygodniu przypadają: /czw/ rocznica Poświęcenie Kościoła Katedralnego w Opolu, /pon/ św.  Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich, /wt/ Bł. Marii Luizy Merkert, /pt/ Św.  Elżbiety Węglewskiej, /sob/ Bł. Karoliny Kózkówny
  • W poniedziałek katecheza dla bierzmowanych kl. VI i VII w czwartek dla kl. II i III Gimnazjum, W Wilamowej 15. 3o wtorek kl. VI i VII
  • Dziś kolekta na światło a do puszki na pomoc Kościołowi w Potrzebie
  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego - 5,-

31. Niedziela Zwykła – Rok A

5 listopada 2017 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Słowa: ‘Byłem nagi, a przyodzialiście Mnie’ (Mt 25,36) zobowiązują do nieodwracania wzroku od nowych form ubóstwa i marginalizacji, które uniemożliwiają ludziom godne życie” (MM 19).

Co w mojej parafii mógłbym nazwać nową formą ubóstwa? W czym dostrzegam wykluczenie niektórych mieszkańców mojej miejscowości? W jaki sposób, jako parafia, możemy im pomóc?

• W tygodniu przypadają: święto poświęcenia Bazyliki na Lateranie /czw/ Św.  Leona Wielkiego /pt/ Św.  Marcina z Tours /sob/
  • 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
  • Kolekta dziś na Seminarium w Opolu, za tydzień na światło zaś do puszki na Pomoc Kościołowi w potrzebie
  • Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego - 5,-   i MGN - 4,-

30. Niedziela Zwykła lub Rocznica Poświęcenia Kościoła – Rok A

29 października 2017 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Jesteśmy wezwani do nadania nowego oblicza uczynkom miłosierdzia, które znamy od zawsze. Miłosierdzie bowiem jest nadmiarem; zawsze idzie dalej, jest twórcze. Jest jak zaczyn, który zakwasza ciasto, jak ziarnko gorczycy, które staje się drzewem” (MM 19).

Wielu postaw uczymy się od rodziców i dziadków i przekazujemy dalej kolejnym pokoleniom. Czy w obliczu tak gwałtownych zmian w świecie nie jest naszą powinnością, aby „ubierać” miłość w nowe „szaty” miłosierdzia?

• W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w sobotę wsp. Karola Boromeusza
  • 01 listopada - procesje na cmentarze w Wilamowej i przy kościele parafialnym
  • W tygodniu do 8 listopada różaniec z wypominkami