Get Adobe Flash player


Ogłoszenia Duszpasterskie

JUBILEUSZOWY

ROK MIŁOSIERDZIA

25. Niedziela Zwykła –  Rok C

18 września 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Spowiednicy są wezwani, aby byli zawsze i wszędzie, w każdej sytuacji i pomimo wszystko znakiem prymatu miłosierdzia” (MV 17).

Zarówno Bogu, jak i księżom zależy na tym, aby życie człowieka, który przychodzi do spowiedzi, było coraz bardziej piękne i co się z tym wiąże poukładane. Czasem może rodzić się pokusa, że do poprawy trzeba człowieka „wychować”. Nie zapominajmy, że to łaska nas zmienia.


 • W tym tygodniu przypadają: Św. Mateusza Ap. i Ew. /śr/  Św. Ojca Pio z Pietrelciny /pt/
 • W poniedziałek po Mszy wieczornej katecheza dla bierzmowanych klasa I gimnazjum
 • Na Górze Św.  Anny - Dożynki diecezjalne
 • We wtorek katecheza dla dzieci komunijnych /Wilamowa/
 • Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski, kierowany do wszystkich parafii w Polsce, prosimy, by w imię chrześcijańskiego współczucia i braterskiej solidarności z osobami poszkodowanymi podczas trzęsienia ziemi we Włoszech, zorganizować dla nich materialne wsparcie w formie zbiórki do puszek, która odbędzie się we wszystkich parafiach w Polsce w niedzielę 18 września.
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
 • Kalendarze
 • Pielgrzymka do Zakopanego: wyjazd o 5 rano 24 września 2016
 • Odezwa Biskupa Opolskiego w sprawie obchodów 40. rocznicy śmierci Pierwszego Biskupa Opolskiego Franciszka Jopa.
 • Dzień modlitwy w intencji pokoju. We wtorek 20 września w Asyżu odbędzie się spotkanie międzyreligijne, któremu przewodniczył będzie Papież Franciszek. Ojcu Świętemu bardzo zależy na modlitewnym wsparciu w tym dniu ze strony wszystkich Kościołów partykularnych, dlatego prosi, aby w dniu 20 września był obchodzony Dzień modlitwy w intencji pokoju.

24. Niedziela Zwykła –  Rok C

11 września 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Każdy spowiednik powinien przyjmować wiernych jak ojciec z przypowieści o synu marnotrawnym: ojciec, który wybiega na spotkanie syna, pomimo że roztrwonił on jego majątek. Spowiednicy mają objąć skruszonego syna, który wraca do domu, i wyrazić radość z tego, że się odnalazł” (MV 17).

Gdy uświadomimy sobie, że Bóg na nas czeka, a w Jego sercu miłość lecząca nasze rany przewyższa sprawiedliwość, przez którą mógłby wymierzyć nam słuszną karę, to zyskujemy nową, głębszą motywację do regularnej spowiedzi, a może i kierownictwa duchowego.

 • W tym tygodniu przypadają: Świeto Podwyższenia Krzyża /śr/  Św. Jana Chryzostoma /wt/ MB Bolesnej /czw/ i świętych Korneliusza i Cypriana /pt/
 • We wtorek w Wilamowej o 18. oo Msza św.  i nabożeństwo Fatimskie z procesją
 • We wtorek nie będzie katechezy dla dzieci komunijnych
 • Od czwartku Triduum Modlitewne dla dzieci i młodzieży ku czci św. Stanisława Kostki
 • Dziś kolekta na światło,  a do puszki na Wydział Teologiczny w Opolu
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny  i Mały Gość Niedzielny
 • Kalendarze Rolnicze 26,-
 • Kalendarze misyjny 5,- kalendarz cegiełka na Opolską Katedrę 7,-
 • Pielgrzymka autokarowa do Zakopanego: 24 - 25 września /sobota niedziela/ w planie Sanktuarium Maryjne Myślenice, gorące źródła Szaflary, Zakopane, Kraków Łagiewniki, Centrum Jana Pawła II,  Koszt   2oo,- Zapisy
 • Instrukcja o przygotowaniu rodziców i chrzestnych oraz celebracji chrztu dzieci. Od 8 września w diecezji opolskiej wchodzi w życie Instrukcja o przygotowaniu rodziców i chrzestnych oraz celebracji chrztu dzieci.
 • Zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski, kierowany do wszystkich parafii w Polsce, prosimy, by w imię chrześcijańskiego współczucia i braterskiej solidarności z osobami poszkodowanymi podczas trzęsienia ziemi we Włoszech, zorganizować dla nich materialne wsparcie w formie zbiórki do puszek, która odbędzie się we wszystkich parafiach w Polsce w niedzielę 18 września.