Get Adobe Flash player


Kwiecień 2015
BuaXua Calendar

Ogłoszenia Duszpasterskie

 ROK

ŻYCIA KONSEKROWANEGO

4. Niedziela Wielkanocna –  Rok B

26 kwietnia 2015 r.

Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Ważną rolę odgrywają także kleryckie instytuty świeckie, w których kapłani należący do prezbiterium diecezjalnego — także ci, którzy są oficjalnie inkardynowani do własnego Instytutu — oddają się w sposób szczególny Chrystusowi poprzez praktykę rad ewangelicznych, zgodnie z określonym charyzmatem” (VC 10).

Istnieje forma życia konsekrowanego, osadzona gdzieś pomiędzy byciem księdzem i mnichem, w której prezbiterzy w duchowość kapłańską włączają życie czystością, ubóstwem i posłuszeństwem. Ich świadectwo ubogaca Kościół i inspiruje innych w zmaganiu o codzienną świętość.

  • Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Tydzień modlitwy o powołania
  • W środę Św. Katarzyny ze Sienny.  Patronki Europy
  • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
  • W przyszłym tygodniu Uroczystość NMP Królowej Polski. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i dyscypliny Sakramentów Stolica Apostolska przenosi obchodu NMP z 3 maja na 2 maja.
  • W  tym tygodniu I piątek miesiąca i św. Józefa Robotnika i Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe
  • Św. Marka Ewangelisty. Procesja błagalna o urodzaje  po południu
  • W poniedziałek o 15. 3o próba dzieci komunijnych
  • W sobotę o 14. oo Spowiedź dzieci komunijnych
  • W piątek od 9. oo Odwiedziny Chorych
  • W piątek Biskupi udzielają dyspensy od zachowania postu w piątek


3. Niedziela Wielkanocna –  Rok B

19 kwietnia 2015 r.


Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Członkowie instytutów świeckich pragną przeżywać swoją konsekrację Bogu w świecie poprzez praktykę rad ewangelicznych w kontekście doczesnych struktur, aby w ten sposób być zaczynem mądrości i świadkami łaski w ramach życia kulturalnego, gospodarczego i politycznego” (VC 10).

W tym świecie, w stylu nieodbiegającym od świeckich standardów, a jednak inaczej: w duchu ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Członkowie instytutów świeckich są wśród nas. Czy my ich zauważamy?


- Prasa katolicka:  Gość Niedzielny  /manipulacje genetyczne - stop/ i Mały Gość Niedzielny

- Kolekta dziś na Caritas . Bóg zapłać za ofiarę

- W czwartek św. Wojciecha głównego patrona Polski

- W sobotę św. Marka Ewangelisty. Procesja błagalna o urodzaje w niedzielę po południu

- Rozpoczynamy tydzień biblijny

- W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami /obie grupy/

- W czwartek po Mszy wieczornej katecheza dla bierzmowanych kl. II gimnazjum /obie grupy/

- Spotkania formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich. Rozpocznie się cykl wiosennych spotkań formacyjnych do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Jednym z jego celów jest przygotowanie listopadowych wyborów do PRD na nową kadencję. 23 maja -  DDF w Nysie, g. 10. oo – dekanaty: Paczków, Otmuchów, Głuchołazy, Nysa


Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej –  Rok B

29 marca 2015 r.

Św. Jan Paweł II o życiu konsekrowanym

„Na Zachodzie rozwinęły się liczne postaci życia zakonnego, w których niezliczone rzesze ludzi, wyrzekłszy się świata, konsekrowały się Bogu poprzez publiczną profesję rad ewangelicznych, zgodnie z określonym charyzmatem i w ramach trwałej formy życia wspólnego pragnąc na różne sposoby pełnić apostolską służbę dla dobra Ludu Bożego” (VC 9).

Czystość, ubóstwo, posłuszeństwo – te same śluby nabierają różnego kolorytu w połączeniu z niepowtarzalnym charyzmatem danego zakonu. Duch Święty „troszczy się” o tę różnorodność, aby Kościół był domem dla wszystkich i wychodził naprzeciw zróżnicowanym potrzebom świata.

- Dziś okazja do spowiedzi przedświątecznej od 17. oo. W środę noc konfesjonalów w Paczkowie od 20.oo do północy będzie okazja żeby się wyspowiadać.

- Prasa katolicka:  Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

- W środę od 9. oo przedświąteczne odwiedziny chorych

- W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta. Zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej.

- Ofiara z adoracji Krzyża przeznaczona jest na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej