Get Adobe Flash player


Ogłoszenia Duszpasterskie

Rok

św. Brata Alberta Chmielowskiego

II Niedziela Adwentu –  Rok A

4 grudnia 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Kiedy zostaniemy okryci miłosierdziem, to od nadal istniejącego stanu słabości i grzechu większa staje się miłość, która pozwala patrzeć dalej i żyć inaczej” (MM 1).

Bywa, że wiele lat czekamy na wielką przemianę, która ma nastąpić w naszym życiu. Spodziewamy się Boga, który niewidzialną gumką wymaże pewne rzeczy z naszego serca. Tymczasem Jego miłosierdzie często chce działać obok i pomimo naszych słabości.

 • W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. w środę Św. Ambrożego
 • Dzieci komunijne w czwartek otrzymają medaliki Matki Bożej
  • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny /Kradzież św. Mikołaja/
  • Kolekta 4 grudnia na Seminarium w Opolu zaś do puszki przed kościołem zbiórka na Kościół na Wschodzie. Jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
 • Wsparcie dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej «Mama, tata i Dzieci». Za zgodą Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai zostały przekazane do parafii pocztą tradycyjną materiały dotyczące Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej w obronie Małżeństwa i Rodziny „Mama Tata i Dzieci”, zaaprobowanej przez Konferencję Episkopatu Polski i domagającej się szacunku dla rodziny opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą. Celem jest zebranie w Europie jednego miliona podpisów do 10 grudnia br.
 • Dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zwrócił się z prośbą do Diecezji Opolskiej o pomoc w organizacji kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na znaczenie badań profilaktycznych, w szczególności programu profilaktyki raka piersi i programu profilaktyki raka szyjki macicy. Celem kampanii jest dotarcie do jak największej grupy kobiet, które dotąd z różnych względów nie skorzystały z badań realizowanych w ramach bezpłatnych programów zdrowotnych Narodowego Funduszu Zdrowia. Kampania upływać będzie pod hasłem „Nie pozwól aby choroba zmieniła twoje plany. Dbaj o siebie. Badaj się” i trwać będzie do 2017 r.
 • Info dla kobiet w wieku 50-69 lat (tzw. badań mammograficznych)  11 grudnia 2016 r. w godz. 9.00 - 15.00, Paczków, Rynek

Niedziela Adwentu –  Rok A

27 listopada 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Miłosierdzie nie może być bowiem jakąś dygresją w życiu Kościoła, ale stanowi samo jego życie, czyniąc widoczną i namacalną głęboką prawdę Ewangelii” (MM 1).

Jak wygląda zaangażowanie w uczynki miłosierdzia w Twojej parafii? Można się dużo modlić, a mieć olbrzymią trudność, aby uśmiechnąć się do sąsiada. Walczmy o to, aby nasza duchowość miała przełożenie na styl naszego życia.


 • W środę św. Andrzeja Apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
 • W sobotę od 9. 3o Odwiedziny chorych
 • Wiernych zachęca się do duchowego wysiłku przez uczestnictwo w Roratach i zachowanie trzeźwości
 • Pielęgnujemy zwyczaje adwentowe jak gromadzenie się na wspólnej modlitwie przy wieńcu adwentowym, który błogosławimy w I niedzielę Adwentu
 • Kolekta za tydzień 4 grudnia na Seminarium w Opolu zaś do puszki przed kościołem zbiórka na Kościół na Wschodzie
 • Dziś  podczas nabożeństwa błogosławieństwo wieńców, świec i lamp adwentowych oraz opłatków na stół wigilijny 
  Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
  List Episkopatu Polski na 4. Niedzielę Adwentu. Już dziś informujemy, że na 4. Niedzielę Adwentu przewidywany jest List Konferencji Episkopatu Polski w związku z inauguracją w Kościele w Polsce Roku św. Alberta Chmielowskiego.
  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W II niedzielę Adwentu czyli 4 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie  obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz siedemnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

 • Ekumeniczna Modlitwa Młodych. W I Niedzielę Adwentu 27 listopada 2016 r. o godz. 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych.