Get Adobe Flash player


Ogłoszenia Duszpasterskie

JUBILEUSZOWY

ROK MIŁOSIERDZIA

22. Niedziela Zwykła –  Rok C

28 sierpnia 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„W każdym z «najmniejszych» jest obecny sam Chrystus. Jego ciało staje się znów widoczne w umęczonych, poranionych, ubiczowanych, niedożywionych, uciekinierach, abyśmy mogli Go rozpoznać, dotknąć i troskliwie Mu pomóc” (MV 15).

W spotkaniu z ludzką biedą przeważnie wchodzimy w schemat traktowania danej sytuacji jako problemu. Tymczasem niedostatek jest wyzwaniem, czyli okazją do rozwoju. Nie tylko dla tego, który pomocy potrzebuje, ale też dla potencjalnego pomagającego.


 • Dziś w Wilamowej o 17. oo Koncert w ramach XIV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej i Moritza Brosiga "Muzyka nad granicami"  Wystąpi Kwartet saksofonowy
 • W poniedziałek  w St. Paczkowie, we wtorek w Wilamowej spowiedź dla dzieci i młodzieży
 • W tym tygodniu Męczeństwo św. Jana Chrzciciela /pn/ Bł. Bronisławy patronki diecezji /czw/ św.  Grzegorza Wielkiego /sob/
 • W czwartek o 18. oo Msza św.  na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego
 • w tym tygodniu Pierwszy Czwartek /modlitwa o powołania kapłańskie/,  I piątek i I sobota miesiąca
 • W  sobotę od  9. 3o Odwiedziny chorych w całej parafii
 • W przyszłą  niedzielę w Starym Paczkowie Msza św. Dożynkowa - podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne żniwa
 • Kolekta 4 września na Seminarium i inne instytucje diecezjalne
 • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
 • Pielgrzymka autokarowa do Zakopanego: 24 - 25 września /sobota niedziela/ w planie sanktuarium maryjne Myślenice, gorące źródła Szaflary, Zakopane, Kraków Łagiewniki, Centrum Jana Pawła II, Koszt   2oo,- Zapisy20. Niedziela Zwykła –  Rok C

14 sierpnia 2016 r.

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Nie popadajmy w obojętność, która upokarza, w przyzwyczajenie, które znieczula ducha i nie pozwala odkryć nowości, w cynizm, który niszczy. Otwórzmy nasze oczy, aby dostrzec biedy świata, rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych godności. Poczujmy się wezwani, słysząc ich wołanie o pomoc” (MV 15).

Mamy talent w spychaniu odpowiedzialności na innych. Przecież to nie nasza sprawa, nie nasz problem. Płacimy podatki, niech odpowiednie służby się tym zajmą. Tymczasem papież podpowiada, że czyjaś potrzeba, rodzi w nas powołanie.

 • Dla poszkodowanych wskutek anomalii pogodowych złożono  600,- Bóg zapłać
  • Kolekta dziś na światło,  jutro na Wydział Teologiczny w Opolu.
  • Prasa katolicka:  Gość Niedzielny
  • Jutro Wniebowzięcie NMP - błogosławieństwo ziół i kwiatów